Hidden

Välkommen på grillkväll

Mitt i Folkungavallen växer Atleten fram – ett nytt modernt boende där livet får ta plats. Bostäderna står färdiga för inflyttning till sommaren och vi vill bjuda in dig till en kväll där du kan uppleva atmosfären, smaka på det som väntar och möta människorna bakom visionen.

Tillsammans med Öhrberg & Laveryd – mästare på BBQ och bageri – dukar vi upp för en kväll fylld av dofter, smaker och gemenskap. Det blir grill, mingel och en chans att uppleva Atleten på riktigt.

Här finns hem för alla skeden i livet – från smart planerade ettor till takvillor med egen terrass. Kvarterets gemensamma ytor, som den stora terrassen med utekök och den gröna, inbjudande gården, är skapade för att ge plats för livet och vännerna!

Datum: 20 november
Tid: 17.00 - 19.30
Plats: Torget utanför Tinnerbäcksbadet (Folkungaplan 1)

Kom och njut av härliga smaker, mingla med framtida grannar och upptäck vad Atleten har att erbjuda!

Begränsat antal platser, vänligen anmäl dig till Srdjan eller Lovisa

Ta chansen – spara 100 000 kr per rum

Just nu hittar du hem i Atleten till extra bra pris. Välj ett hem som fortfarande är till salu i kvarteret, och få 100 000 kr rabatt per rum. Det innebär att du kan spara upp till 500 000 kr, pengar som du kan använda till inredning i ditt nya hem, lägga på en härlig resa eller skapa lite extra utrymme i din vardagsbudget. En chans du helt enkelt inte får missa. Erbjudandet gäller de fyra första kunderna som tecknar förhandsavtal, senast den 30 november 2025.